Rowan - Original Denim - skladom

Rowan - Original Denim - skladom

Originálna, indigom farbená "džínsová" priadza z čistej bavlny.

100% bavlna, 92m/50g, ihlice 4 mm
10 x 10cm = 20 očiek x 28 riadkov pred prvým praním a 20 očiek x 35 riadkov po prvom praní

2 farby skladom


4,70 €

Vybratá farba:

44 ks skladom


  • 001 Memphis
  • 002 Nashville


Táto priadza zo 100% bavlny kopíruje vlastnosti najobľúbenejšej látky na svete. Súčasný Original denim je modifikáciou v minulosti mimoriadne obľúbenej priadze Rowan Denim. Výrobky z tejto priadze budú praktické a odolné a ak budete rešpektovať niektoré jej špecifiká, získate kúsok s typickým vzhľadom, ktorý bude časom získavať na kvalite rovnako ako vaše obľúbené džínsy.

Priadza farbená indigom pri prvom praní "púšťa farbu". Väčšina farby sa uvoľní už pri prvom praní, ale priadza bude používaním, praním a v miestach zvýšeného oderu stále blednúť.
Po prvom praní sa výrobok do dĺžky zrazí.
O koľko, to vám napovie údaj o veľkosti skúšobnej vzorky, ale možno by na začiatok bolo vhodné pozrieť si niektorý z návodov Rowan, ktoré s touto vlastnosťou počítajú. Krásne modely nájdete v letných magazínoch Rowan a zopár si môžete bezplatne stiahnuť na stránke knitrowan.com

Výrobca odporúča pranie v práčke pri teplote do 60°C.

Farba 002 Nashville je typickej tmavej indigovej farby a 001 Memphis je teplejší svetlý odtieň džínsovej modrej.

Na tmavé tričko Olympia so vzorovanými krátkymi rukávmi budete potrebovať 11 klbiek, na tuniku Hestia s dlhými rukávmi 15 klbiek a na svetlú džínsovú vestičku Elektra spotrebujete 8 klbiek Original denimu pri veľkosti 36-38.

Pánsky pruhovaný pulóver vo veľkosti L upletiete z 13 klbiek tmavej Nashville a 7 klbiek svetlej Memphis a dvojfarebný dámsky s dierkovým vzorom vo veľkosti M zo 14 klbiek svetlej Memphis a 5 tmavej Nashville.

Ak by ste chceli upliesť džínsovú bundičku pre ročné dieťa počítajte so spotrebou cca 4 klbiek.

 

  • Rowan magazine 57 - 17,90 €

    Pletená móda pre jar-leto 2015 z návrhárskej dielne značky Rowan. Opäť vynikajúce návrhy a ich skvelá prezentácia. 144 strán, 39 modelov v angličtine