Ihlice

NIE SÚ IHlicE ako ihIiCe.
Len kvalitné ihlice vám zabezpečia príjemnú prácu a výborné výsledky. Našu ponuku sme zostavili na základe vlastných dlhoročných skúseností z produktov nemeckej značky ADDI a indickej značky KnitPro. Pre lepšiu orientáciu si prečítajte článok Ihlice na pletenie v sekcii Užitočné informácie.

Rovné ihlice

Tradičné ihlice na pletenie môžete mať v mnohých materiálových prevedeniach. Bambusové pre čo najprirodzenejší pocit, hliníkové kvôli odolnosti a výhodnej cene, karbónové pre výnimočnú pevnosť aj pri malých hrúbkach... Rovné ihlice sú najlepšia voľba ak chcete vyskúšať ihlice z rôznych materiálov.


Ponožkové ihlice

Sady piatich krátkych ihlíc so špičkami na oboch koncoch pre pletenie do kruhu. Napriek tomu, že im na Slovensku hovoríme ponožkové, využijete ich aj na pletenie rukavíc, čiapok, šálov, hračiek alebo akýchkoľvek menších projektov. Rôzne dĺžky, rôzne materiály.


Kruhové ihlice

Kruhové ihlice sa v časoch nadvlády univerzálnych vymeniteľných ihlíc stávajú artiklom žiadaným najmä špecialistkami na krajkové - lace pletenie alebo na zložité farebné fair isle vzory. Jemné, luxusné priadze a technicky náročné vzory vyžadujú dokonalé nástroje - hladké špičky a ich plynulé, ničím nerušené pripojenie k lanku. Legendárne ihlice Addi chce značka KnitPro dostihnúť svojou karbónovou novinkou.


Vymeniteľné ihlice

Zo samostatných laniek a špičiek si poskladáte kruhové ihlice. Využite rýchly a dokonalý spojovací systém ADDI-click alebo osvedčený skrutkovací systém Knit Pro. Oba zaručujú plynulé a hladké spojenie špičky a lanka. V rôznych prevedeniach vytvoríte až 500 kombinácií hrúbok a dĺžok.


Karbónové ihlice

Ľahké, pevné, pružné a na dotyk teplé telo z uhlíkových vlákien a hladké kovové hroty. Veľmi užitočná technologická novinka najmä pre ihlice malých hrúbok. Ani tie najtenšie pri pletení nezlomíte ani neohnete.


Hliníkové

Lacné, ľahké a pevné ihlice s dlhou životnosťou.


Bambusové

Sú ľahké, teplé a tiché. Bambus je dokonalý materiál na pletacie ihlice. Len bambusové ihlice ADDI sa vyrábajú zo špeciálneho pomaly rastúcemu bambusu, ktorý zabezpečuje ich neobyčajnú pevnosť a pružnosť. Sú presne opracované a dokonale povrchovo upravené jemnou vrstvou laku.


Drevené

Ľahké, tiché a príjemné na dotyk. Jednoduché brezové aj sofistikované SymfonieWood.


Poniklované

Poniklované ihlice sú klzké, hladké a takmer nezničiteľné. Telo ihlice je duté vyrobené z poniklovanej mosadze. Ich lesklý kovový povrch dobre kontrastuje s tmavými aj svetlými priadzami.


Ihlice Addi

Dokonalé ihlice pre každú techniku a pre každé ruky. Len najlepšie materiály a najkvalitnejšie spracovanie. Nesklamú vás.


KnitPro

Kompletný sortiment ihlíc, háčikov a pomôcok skladom a na objednávku. www.knitpro.eu