BC garn - Semilla GOTS

BC garn - Semilla GOTS

Vlnená priadza s jednoduchou údržbou a certifikátom GOTS.

100% vlna
160m/50g, ihlice: 3,5 - 4 mm
10x10cm = 23 očiek x 30 riadkov

na objednávku minimálne 200g, t.j. 4 klbká jednej farby

6,70 €

Vybratá farba:

53 ks skladom
Nová podoba klasickej priadze BC garn, ktorá dala meno celej skupine vlnených priadzí tejto značky. Táto nová je hladšia a pôsobí jemnejšie, má certifikát GOTS a s možno ju  prať v práčke. V nových, výborne kombinovateľných farbách a strednej hrúbke má všetky predpoklady na úspešnú kariéru. Vlna pochádza z Argentíny, farbí a pradie sa v Taliansku.

Na pulóver veľkosti 38 budete potrebovať cca 450g priadze.

Výrobca povoľuje pranie v práčke pracími prostriedkami na vlnu, pri teplote do 30°C, program vlna.

Global Organic Textile Standard ( GOTS ) predstavuje súbor noriem pre spracovanie a výrobu ekologických - organických textílií. Vymedzuje prísne kritériá ochrany životného prostredia v celom dodávateľskom a výrobnom reťazci a rovnako vyžaduje dodržiavanie stanovených sociálnych kritérií. Certifikáty vydáva a pravidelne opakovane kontroluje príslušná organizačná zložka nezávislej mimovládnej nadnárodnej organizácie - GOTS International Working Group. Certifikované produkty sú označené logom GOTS s číslom certifikátu.

Pri certifikácii sa kontrolujú všetky aspekty výroby textilu, teda nielen ekologické ale aj sociálne kritériá. Pre produkty, ktoré majú certifikát GOTS platí, že:

- východiskové suroviny sú získavané bez poškodzovania zdrojov surovín a životného prostredia (zvieratá sú voľne chované v ekologických chovoch z oviec je vlna šetrne strihaná bez tzv. mulesingu, rastliny sa pestujú bez zbytočného hnojenia a bez používania chemických postrekov)

- pri výrobe t.j. spracovaní a farbení vlákien a výrobe textilu sa nepoužívajú životné prostredie poškodzujúce chemikálie

- pracovné a sociálne prostredie zamestnancov na všetkých stupňoch spracovania zodpovedá medzinárodným normám práce a obchodovanie prebieha v súlade s Fair trade

Na rozdiel od všetkých ostatných textilných ekologických certifikátov, je dodržiavanie náročných kritérií už udeleného GOTS certifikátu každoročne opakovane kontrolované.